Підключення та налаштування частотного перетворювач

Купити частотний перетворювач

Частотний перетворювач - пристрій, який застосовується для зміни частоти напруги в трифазному асинхронному двигуні. Крім цього, за допомогою частотника можна підключити трифазний двигун до однофазної мережі не втрачаючи його потужність. Щоб обладнання працювало безперебійно і коректно, дуже важливо правильно здійснити його монтаж. Допущені, при підключенні двигуна до частотника, помилки здатні значно знизити термін експлуатації електроприводу і навіть вивести двигун з ладу вже при першому запуску. 

Підключення частотного перетворювача: головні вимоги

Підключення частотника вимагає дотримання низки вимог та умов:

  • На пристрій не повинні падати сонячні промені;
  • Температура повітря в діапазоні від -10 до +45 градусів за Цельсієм;
  • Вологість повинна становити менше 90%, не можна допускати влучення вологи всередину приладу;
  • Приміщення, де монтується частотник із гарною вентиляцією;
  • Відсутність масляних крапель, металевої стружки, пилу;
  • Забороняється розташовувати біля обладнання легкозаймисті рідини;
  • Поблизу частотника не можна розміщувати дерев'яні конструкції та матеріали, які швидко спалахують;
  • Монтувати пристрій необхідно на стійкій, твердій, рівній поверхні;
  • Не можна встановлювати перетворювач, якщо поруч спостерігаються електроперешкоди;
  • Щоб агрегат добре охолоджувався, потрібно встановлювати прилад вертикально і забезпечити навколо нього вільний простір для безперешкодного руху потоків повітря. 

Частотний перетворювач: підключення

Підключення частотного перетворювача до асинхронного двигуна необхідно виконувати суворо дотримуючись інструкції виробника. Особливої ​​уваги та скрупульозності потребує підключення силової частини. При підключенні перетворювача перед ним розміщують автоматичний вимикач, який працює з електричним струмом рівним або більшим, ніж номінальний струм електродвигуна, що споживається. Вхідні клеми підключаються до фаз живильної електромережі, а вихідні - до силового агрегату. Заземлення підключається виключно до контуру заземлення. 

Налаштування частотного перетворювача

Налаштування частотника передбачає приєднання до контактів електродвигуна фазних дротів перетворювача. Для цього потрібно знати, за якою схемою підключати двигун до частотника. Існує дві схеми приєднання - "трикутник" та "зірка". Тип з'єднання визначається характером напруги, що виробляє ПЛ. Також інформація про значення напруги розташована на корпусі електромотора. Якщо напрузі частотника відповідає менша напруга двигуна, то застосовують схему підключення "трикутник", якщо навпаки - то принцип "зірки".

Частотний перетворювач: підключення пульта керування

У комплект поставки частотника входить пульт керування обладнанням. Для зручності експлуатації його розташовують у зручному місці. Підключають пульт у відповідність до схеми, яка наводиться в інструкції до пристрою. Після того, як ПУ підключений, рукоятку встановлюють у нульове положення та включають пристрій. У цей час на пульті спалахує лампочка індикатора. Щоб перетворювач розпочав роботу, натискають кнопку “RUN” і трохи повертають ручку. Це призводить електродвигун до поступового обертання. Якщо електромотор обертається у протилежний бік, то за допомогою пульта вмикається кнопка реверсу. Після цього рукояткою налаштовують частоту обертання двигуна. 

Слід пам'ятати, що частотники є досить складним комп'ютеризованим обладнанням, яке характеризується наявністю безлічі налаштувань і функцій. Для прискорення процесу монтажу та його полегшення компанії-виробники пристроїв передбачають їх базові налаштування, які, в більшості випадків, є оптимальними для вирішення поставлених завдань із захисту асинхронного двигуна.

Купити частотний перетворювач