Модульні автоматичні вимикачі

Сортувати:

Модульні автоматичні вимикачі (автомат) - це пристрої захисту електрообладнання та мереж при перевантаженні струмом, в тому числі і при коротких замиканнях.

Вимикачі навантаження запобігають ураженню електричним струмом обслуговуючого персоналу і рядових користувачів та упереджує загоряння в разі пробою ізоляції. Застосовується як в побуті, так і на виробництві. У позаштатних ситуаціях, використання модульних автоматичних вимикачів допомагає розімкнути ланцюг. Під час короткого замикання, вимикач автоматичний розриває ланцюг миттєво.

При перевантаженні мережі підвищений струм нагріває біметалічну пластину автоматичних вимикачів, змушуючи її згинатися, поки не спрацює механізм відключення. Період захисної розмикання варіюється та залежить від сили струму на модульні пристрої, що перевищує норму. Мінімальний струм спрацьовування, що оброблюють вимикачі модульні, запрограмований на заводі. Цей показник більше номінального в 1,13-1,45 рази. Уніфікований по ширині корпус, що має вимикач автоматичний, виконується з термостійкої пластмаси з фіксаторами для DIN-рейки.

Як обрати автоматичні вимикачі?

Перш ніж автоматичні вимикачі купити, слід врахувати наступне:

  1. Фазність: однофазні автоматичні вимикачі модульні виробляються в одно- (підключаються тільки до фазного проводу) і двополюсної виконанні. Останні забезпечуються чотирма гвинтовими зажимами, що формують два модуля. Однополюсні автоматичні вимикачі призначені для освітлення і розеток, двополюсні вимикачі модульні – для побутової техніки.
  2. Номінальний струм In - максимальне значення струму, що протікає через автоматичні вимикачі модульні, при якому не спрацьовує захист.
  3. Характеристики відключення - мінімальна величину струму, що запускає модульні автоматичні вимикачі:
  • A - вимикачі модульні з лімітом перевищення по току, рівним (2 ... 3) х In, застосовуються для обладнання, чутливого до будь-яких струмовим сплесків, наприклад з напівпровідниковими елементами.
  • B - пристрої (3-5) х In підходять для ланцюгів з активним навантаженням.
  • C - апарати (5-10) х In використовуються для ланцюгів з помірними пусковими струмами, в тому числі побутових.
  • D - автоматичні вимикачі модульні (10-20) х In для промислового використання, через які підключаються зварювальні апарати, електромотори, трансформатори.
  • Z - установки (2-4) х In використовуються при наявності електронних пристроїв.
  • K - модульні автоматичні вимикачі (8-14) х In знаходять застосування в схемах з високими струмами пуску.

Перераховані літери, котрі мають модульні автоматичні вимикачі, проставляються на фронтальній частині корпусу. Поруч вказується номінальний струм.

Клас обмеження струму - визначає швидкодію, що мають модульні автоматичні вимикачі:

  • 1-й - більше 10 мс;
  • 2-й - 6-10 мс;
  • 3-й - до 6 мс.

Маркування на корпусі - відповідне число в квадраті. Не варто підбирати автомати з характеристиками «про запас». Купити автоматичний вимикач слід за чіткими нюансами, бо критичні струми будуть пропущені, що може привести до перегорання проводки і навантаженні. Визначтесь з усіма вхідними даними, перш ніж автоматичні вимикачі купити.

Де купити модульні автоматичні вимикачі?

Купити модульні автоматичні вимикачі з доставкою в Київ, Харків, Одесу, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Маріуполь, Миколаїв, Вінницю, Херсон, Полтаву, Чернігів, Черкаси, Житомир, Суми, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Кропивницький, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Біла Церква, Краматорськ, Мелітополь, Нікополь, Ужгород, Слов'янськ, Павлоград, Сєверодонецьк, а також в інші міста України можна в інтернет-магазині Simat.