Процедура підключення змінного резистора: технічні особливості та нюанси процесу

Змінний резистор або потенціометр представляє прилад вимірювання напруги. Принцип роботи потенціометра полягає у порівнянні двох відмінних один від одної напруги або електрорушійної сили. Процедура проводиться шляхом компенсаційного виміру – процесу, заснованого на компенсації впливу однієї величини іншій. Дію цього методу можна спостерігати на прикладі зважування гирі на рівноплечих вагах. З цього випливає, що за наявності однієї відомої напруги можна визначити величину другої.

Для чого потрібні резистори, де вони використовуються

Потенціометри необхідні для регулювання напруги при незмінній величині струму. Пристрій виконує функцію змінного резистора, так і дільника напруги. Роботу резистора можна регулювати, підлаштовувати під свої потреби, переміщуючи контакт з окремим виходом по спеціальному елементу.

За рахунок простоти конструкції та широкого спектру застосування, прилад широко використовується у різному устаткуванні. Потенціометр може виступати в ролі:

  • Датчика;
  • Приймача;
  • Пристрою, що ділить напругу.

Пристрій використовується для роботи побутової техніки, наприклад, як регулятор гучності в приладі відтворення аудіофайлів.

Як вибрати якісне обладнання

Змінний резистор підбирають, виходячи з номінального опору. Його значення можна знайти у технічному паспорті приладу. Допустима величина опору становить від одного до десяти ком. Найголовніший пункт у виборі потенціометра - простежити, щоб показник струму на аналоговому вході пристрою не перевищував допустимого значення.

Слід також звертати увагу на інші характеристики. Щоб здійснити якісне регулювання швидкості валу, потрібно вибирати прилад зі значенням напруги, наближеним до лінійної залежності кута повороту. Вибираючи потенціометри, потрібно відштовхуватися від параметрів датчика, який ви використовуватимете.

Важливе значення має сфера застосування приладу. Наприклад, виносний пристрій можна розмістити на робочих верстатах, так як прилад оснащений потужним корпусом, надійно захищений від попадання пилу, вологи та стійкий до впливу негативних факторів.

Підключення потенціометра: як підключити зовнішній носій

Потенціометр зовнішній підключається згідно зі схемою, яку можна знайти в інструкції. Там ви знайдете правила експлуатації перетворювача та інші особливості роботи устаткування. Контакти, які розташовані в центрі реостату, підключаються до входів приладу 10...+10 або 0-20 мА або 4-20 мА. Інші виходи пристрою приєднуються безпосередньо до джерела опорної напруги, яке пов'язане з входами якісного аналогового сигналу.

Якщо є джерело, яке вже вбудовано у перетворювач, резистор для встановлення необхідної частоти ротора приєднують до відповідних входів. Щоб здійснювати регулювання вручну, потрібен частотник, в якому присутні два або три аналогові входи.

Як підключити змінний резистор

Підключення потенціометра здійснюють за допомогою екранованих контрольних кабелів. Якщо відстань до частотника не перевищує один метр, можна використовувати для цього неекранований тип проводів. Щоб уникнути можливих перешкод та перебоїв у роботі, підключення змінного резистора здійснюється якомога ближче до реостату.

Номінальний опір підбирається виходячи з чутливості аналогового входу потенціометра. Розмір сигналу повинен відповідати встановленому діапазону. Якщо лінія має значну довжину, зверніться до виробника з проханням підключення до процесу технічної підтримки компанії. У деяких випадках доцільно зменшити номінальний опір приладу.

Як підключити потенціометр, уникнувши перешкод та супутніх проблем у роботі пристрою

Щоб знизити індукційні перешкоди, в протяжних лініях використовуються спеціальні ємнісні фільтри. Їх встановлюють між клемою та внутрішнім механізмом потенціометра. Підключення змінного резистора для регулювання напруги відбувається з урахуванням пристрою ліній зі слабким струмом. Для цього кабель прокладають якнайдалі від джерел, що поширюють електромагнітне випромінювання, а також здійснюють підключення окремо з силовими ланцюгами.