Частотні перетворювачі для електродвигунів

Сортувати:

У перетворювача частоти є два набори робочих частот. Перша схема випрямляча перетворює змінний струм у постійний струм. Інверторна схема з тиристорами перетворює постійний струм у змінний струм зі необхідною частотою. Зміна чи зсув частоти, а також регулювання швидкості відбувається на стадії конвертера.

Якщо потрібні зміни частоти, трансформатор зазвичай буде включатися в схему введення або виведення змінного струму. Він також здатний забезпечувати гальванічну розв'язку між вхідними та вихідними колами змінного струму. Батарею можна додати до схеми постійного струму, щоб поліпшити проходження коротких відключень у вхідній потужності.

Коли частота збільшується, відповідний вихід може мати набагато більш високу роздільну здатність. Це призводить до плавної формі вихідного сигналу з меншою пульсацією/спотворенням – до плавного пуску.

Плавний пуск може поліпшити характеристики крутного моменту двигуна на низькій швидкості та зменшити шум чутного шуму. Більш швидке переключення має потенціал для кращої керованості вихідного сигналу інвертора з відповідним поліпшеним динамічним відгуком.

Деякі виробники можуть нормувати потужність перетворювача частоти та його номінальний струм. Існують частотні перетворювачі з широтно-імпульсною модуляцією. Вони використовуються для активної компенсації поздовжніх коливань.

Особливості однофазних і трифазних двигунів

Результатом того, що змінний струм стає постійним, буде повністю випрямлена форма хвилі змінного струму. Трифазні перетворювачі частоти приймають три окремі фази входу змінного струму і перетворять їх в один вихідний сигнал постійного струму.

Більшість трифазних перетворювачів частоти можуть також приймати однофазну (230 В або 460 В) потужність. Однак оскільки є тільки дві вхідні лінії, вихід перетворювачів частоти повинен бути знижений, тому що вироблений постійний струм зменшується пропорційно. Сучасні однофазні частотні перетворювачі (ті, що управляють однофазними двигунами) використовують однофазний вхід і створюють вихідний сигнал постійного струму, який пропорційний входу.

Є дві причини, за якими трифазні двигуни більш популярні, ніж їх однофазні лічильники, коли справа доходить до роботи зі змінною швидкістю. Спочатку вони пропонують набагато ширший діапазон регулювання потужності. Але, в рівній мірі важлива також їх здатність починати ротацію самостійно.

З іншого боку, однофазний двигун часто вимагає деякого зовнішнього втручання для початку обертання. В цьому випадку можна обмежитися розглядом трифазних двигунів, які використовуються на трифазних частотних перетворювачів.

Шина постійного струму як компонент частотних перетворювачів

Шину постійного струму видно не у всіх частотних перетворювачів, оскільки вона не вносить безпосереднього вкладу в роботу зі змінною частотою. Але цей компонент завжди буде використовуватися у високоякісних частотних перетворювачах загального призначення. Зазвичай їх виготовляють виробники спеціалізованих перетворювачів частоти.

У шині постійного струму використовуються конденсатори та індуктор для фільтрації змінної напруги «пульсації» від перетвореного постійного струму до того, як він потрапить в секцію інвертора. Він також може включати фільтри, які перешкоджають гармонійним викривленням.

Вони можуть повертатися до джерела живлення для перетворювача частоти. Старі перетворювачі частоти й деякі нові частотні перетворювачі для насосів вимагають окремих фільтрів лінії для виконання цього завдання.

Де можна купити перетворювачі частоти?

Сьогодні легко знайти хороші перетворювачі частоти з доставкою в Київ, Харків, Одесу, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Маріуполь, Миколаїв, Вінницю, Херсон, Полтаву, Чернігів, Черкаси, Житомир, Суми, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Кропивницький, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Біла Церква, Краматорськ, Мелітополь, Нікополь, Ужгород, Слов'янськ, Павлоград, Сєверодонецьк, а також в інші міста України. На сайті Simat можна вибрати потрібні варіанти серед широкого асортименту. Наші менеджери із задоволенням допоможуть вам визначитися з вибором і підкажуть, яка модель краще підійде для вашої задачі.

Вас приємно здивує простота установки та експлуатації перетворювачів частоти. Вони відрізняються високою продуктивністю й вимагають мінімального технічного обслуговування. Протестовані за різними чітко визначеними параметрами, ці перетворювачі частоти відповідають міжнародним стандартам якості.

Всі пристрої відрізняються надійністю. Компанія пропонує продукцію тільки кращих перевірених брендів, тому ви можете бути впевнені в тому, що купите відповідні якісні перетворювачі частоти за доступною ціною.